Čo je CEL?

Utility token, ktorý ti dáva skutočné výhody. Získavaš s ním prístup k vyšším úrokovým sadzbám a nižším poplatkom za pôžičky.

Väčšie odmeny

Ak sa rozhodneš pre týždňové odmeny v CEL tokene, získavaš navýšenie až do 30%.

Nižšie úroky na pôžičkách

Platenie úrokov na tvojich pôžičkách je ľahjšie, čím získavaš možnosť až 30% zníženia.

Výhodný aj pre inštitúcie

Inšitúcie profitujú v rovnakej miere. Aj ich pôžičky môžu byť zvýhodnené do výšky 30%.

Celsius vernostné úrovne.

5% - 10% 5% 5%
Podiel CEL tokenov Bonus pri odmeňovaní Zníženie úrokov na pôžičkách
10% - 15% 10% 10%
Podiel CEL tokenov Bonus pri odmeňovaní Zníženie úrokov na pôžičkách
15% - 20% 20% 20%
Podiel CEL tokenov Bonus pri odmeňovaní Zníženie úrokov na pôžičkách
20% - 100% 30% 30%
Podiel CEL tokenov Bonus pri odmeňovaní Zníženie úrokov na pôžičkách

Často kladené otázky

Celsius token si vieš zakúpiť priamo v aplikácii. Pre pokročilejších užívateľov (a nižšie poplatky) sú dostupné burzy FTX, Uniswap a Liquid.

FTX https://ftx.com/
UniSwap https://app.uniswap.org
Liquid https://app.liquid.com

Podrobný videonávod v angličtine: https://youtu.be/qtTB5W9RWbI

CEL token je tokenovým štandardom ERC20 na sieti Ethereum a funguje ako palivo pre ekosystém Celsius Network. Môžeš vďaka nemu získať vyššie úroky, ale aj výhodnejšie pôžičky.

Pre presné sledovanie ceny alebo aktuálnej cirkulácie tokenov ti odporúčame tieto stránky: https://www.coingecko.com

CelSwap je decentralizovaná liquidity-pool burza a komunitný projekt, ktorého cieľom je, priblížiť CEL token každému užívateľovi a za čo najnižšie poplatky. CelSwap bude ako služba mobilnej peňaženky pre všetkých platinum užívateľov bezplatná.

Celsius Network má veľmi silnú a podporujúcu komunitu, preto väčšina užívateľov investuje dlhodobo. Aktuálne je takto uložených 340 miliónov CEL tokenov, pričom pre obchodovanie cirkuluje len 49 miliónov (3/2021)

Jeden z mála projektov, ktorý splnil SEC regulácie pre ICO distribúciu už v roku 2018 a zároveň prvý projekt, ktorý započal vlnu CeFi/DeFi projektov. Celsius zároveň pôsobí na základe právnych stanovísk poskytnutých niekoľkými svetovými právnickými kanceláriami.

Tvoje kryptomeny sú uložené u tzv. "trusted custodians" (u dôveryhodných správcov), čím nie si priamym vlastníkom privátneho kľúča. Celsius má zmluvných partnerov, ktorí nie len strážia tvoje kryptomeny, ale aj kryptomeny samotných zakladateľov projektu, Celsius Network.

Zakladateľ projektu, Alex Machinsky, verí, že cesta k globálnej akceptácií kryptomien vedie cez jednoduché užívateľké prostredie. Aj z tohto dôvôdu sa Celsius snaží, nevystavovať užívateľov komplikovaným mechanizmom, pričom ochraňuje ich úspory u najlepších poskytovateľov služieb pre úschovu digitálnych aktív.

Generovanie výnosov pochádza z pôžičiek digitálnych aktív (kryptomien) pre inštitucionálnych a maloobchodných zákazníkov, pričom je ich likvidita vykrývaná komunitnými vkladmi. Cieľom je, vrátiť 80% z výnosov z požičiavania späť do komunitných rúk. Keďže sa miera návratnosti mení takmer každý deň, sadzby sú upravované tak, aby členovia komunity zarábali na svojich kryptomenách každý týždeň.

HODL funkcia môže byť kedykoľvek deaktivovaná, no je hlavne ideálna pre tých, ktorí neplánujú výber alebo prevod prostriedkov z peňaženky na dlhšiu dobu. Akonáhle je HODL aktivovaný, určité funkcie peňaženky nebudú k dispozícii, kým sa ho nerozhodneš znova deaktivovať:

- Nebudeš môcť vyberať svoje prostriedky
- Nebudeš môcť posielať prostriedky cez CelPay
- Nebudeš môcť zmeniť dôveryhodné adresy na výber
- Po deaktivácii budeš musieť čakať 24 hodín na obnovenie vyššie zmienených funkcií

Cez tieto odkazy budeš presmerovaný na oficiálne stránky Celsius Network.